Hydroizolace

Folie

Folie

Fólie kontaktní na tepelnou izolaci jsou určeny na styk s tepelnou izolací. Propustí vodní páry v relativně velkém množství. Nevyžadují větrací mezeru pod fólii. V tomto případě nemusíme prořezávat fólii u hřebene a nároží střechy. Fólie bezkontaktní se nesmí dotýkat izolace v místě prověše (trpí stanovým efektem). Je nefunkční, když se položí na bednění a není vhodná na složitější tvary střechy. Není vhodná pro objemově nestálé tepelné izolace.

JutaTyvekDorken

Asfaltové pásy

Asfaltové pásy

Pásy z oxidovaného asfaltu představují základní skupinu hydroizolačních pásů - asfaltovou krycí hmotu tvoří v tomto případě asfalt a minerální plnivo.
Oxidovaný asfalt se chová plasticky - nemá vratný efekt.
Oxidované pásy mají charakteristické teplotní rozhraní 0°C (ohebnost za nízkých teplot) až +70°C (odolnost proti stékání). Při teplotě pod 0°C se u tohoto typu pásu mohou objevit při ohybu trhliny v krycí hmotě, při teplotě nad 70°C začíná asfaltová krycí hmota stékat z nosné vložky.

Modifikované pásy - základní surovina (asfalt) se modifikuje (upravuje) polymery a následně se přidává minerální plnivo.

Údržba asfaltových pásů - Pásy jsou vždy opatřeny posypem. Posyp může být minerální (drcená břidlice) nebo keramický, přibarvovaný a hydrofobizovaný. Z tohoto pohledu se jedná o bezúdržbovou technologii. Výjimkou mohou být asfaltové pásy modifikované APP, které jsou odolné vůči UV záření a mohou se zpravidla používat i bez ochranné vrstvy.